ICAN SCHOOL

Ešte pár mesiacov a môžeme zahlasit hotovo!

Milí študenti a naši priaznivci,
po kratšej odmlke sa Vám ozývame opäť. Naposledy sme Vás informovali o webinári, ktorý naša škola usporiadala, aby tak predstavila širokej odbornej verejnosti vznikajúcu sadu učebníc a pracovných zošitov ktoré, ako veríme, budú čoskoro dostupné pre deti, ich rodičov a pedagógov.

V decembri sme sa odmlčali, aj keď to neznamená, že by sme najďalej usilovne nepracovali. Všetci partneri na projekte sme sa častokrát spoločne cez online platformy stretli a vymenili si názory na rozličné konkrétne odborné, alebo technické postupy na vznikajúcich dielach.

Tým sme sa opäť o krok priblížili k splneniu cieľov projektu. Ale radi by sme Vás poinformovali trochu konkrétnejšie.

Pracovný zošit pre našich predškolákov, ktorý má pracovný názov Svet okolo nás po slovensky, je už spracovaný, v tomto čase naši učitelia a partneri zo vzdelávacích centier testujú poslednú kapitolu. Potom nás už čaká „vyčistenie“ celého materiálu, jeho finalizácia do výslednej podoby no a samozrejme tlač pracovného zošita. Milí kolegovia, rodičia a hlavne žiaci- veríme, že tento pracovný zošit bude už čoskoro prínosom na Vašich hodinách slovenčiny. Niekoľko ukážok z práce na hodinách s pracovným zošitom prikladáme.


V mesiaci január pokračovala naša práca aj na Učebnici prvého kontaktu. V našich partnerských centrách v Paríži, Birminghame a Dubline sa už začala na hodinách testovať predposledná, teda ôsma kapitola. Hodnotenia z testovania tých predchádzajúcich kapitol sú pre nás povzbudením, že celá naša spoločná snaha má zmysel. V týchto dňoch naša ilustrátorka dokončila práce na poslednej kapitole tejto publikácie a čoskoro sa aj s toto poslednou kapitolou zoznámia naši testovatelia v rôznych kútoch Európy a aj u nás v iCan.
Samozrejme, nezabúdame pomáhať našim partnerov z ŠPÚ s finišom prác na Prekladovom slovníku, upravujú sa niektoré ilustrácie obrázkovej prílohy slovníka, kontrolujeme správnosť prekladov. A veľa práce nás ešte čaká na poslednej publikácii, ktorá dostala názov Slovenčina v škole. Popri tom sa škola stihla od januára 2022 presťahovať na Panónsku cestu 17, kde sme získali príjemné priestory na prácu a štúdium.

Náš projekt pomaly po viac ako dvoch rokoch mieri do cieľovej stanice. Máme ešte pár mesiacov času na dokončovacie práce, pretože aj v dôsledku korona krízy nám bol termín na realizáciu predĺžený o 3 mesiace. Končíme teda 31. 05. 2022. Končíme, ale zároveň aj začíname. Keďže tento projekt bude mat aj pokračovanie, lepšie povedané, plynule naň nadviaže projekt nový. Ale o tom až nabudúce.

Majte sa dobre, buďte zdraví. Tešíme sa na naše ďalšie spoločné stretnutie už teste pred záverečnou bodkou za projektom.

Váš tím iCan